flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Узагальнення забезпечення місцевих загальних судів Дніпропетровської області системами відеоконференцзвʼязку та технічними засобами фіксації судового процесу

16 червня 2020, 11:13

Наприкінці травня 2020 року, на підставі звернень судів Дніпропетровської області щодо забезпечення судів системами відеоконференцзвʼязку, територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області проведено узагальнення забезпечення судів області системами відеоконференцзвʼязку та технічними засобами фіксації судового процесу.

Так, потреба суду розраховується територіальним управлінням на початку року із розрахунку штатної та фактичної кількості суддів, кількості суддів які здійснюють правосуддя, кількості наявних залів судових засідань та наявної в судах техніки.

Штатна чисельність суддів Дніпропетровської області складає 374 судді, фактично працюючих 272 судді.

На балансі судів Дніпропетровської області знаходиться 132 системи відеоконференцзвʼязку та 220 технічних засобів фіксування судового процесу. Функціональні можливості і 132 систем відеоконференцзвʼязку і 220 технічних засобів фіксування судового процесу дозволяють проводити в судах, як засідання в режимі відеоконференцзвʼязку так і здійснювати повне фіксування судового процесу в режимі аудіо і відео запису судового процесу за допомогою таких програм як «АКОРД», ТrueConf, EasyCon та інших.

Відповідно до нормативів забезпечення засобами інформатизації затверджених наказом Державної судової адміністрації України від 12 червня 2018 року № 298 потреба суду розраховується 1 система відеоконференцзвʼязку та забезпечення фіксації судового процесу в режимі відео і звукозапису для кожного зала судових засідань. Отже, в приміщеннях судів Дніпропетровської  облаштовано 236 зали з чого виходить, що потреба в системах відеоконференцзвʼязку та забезпечення фіксації судового процесу в режимі відео і звукозапису складає 104 штук.

З урахуванням техніки, яка знаходиться на балансі судів Дніпропетровської області та кількості залів судових засідань, а це 220 технічних засобів фіксування судового процесу та 132 системи відеоконференцзвʼязку то в судах немає потреби в технічних засобах фіксування судового процесу (суди Дніпропетровської області забезпечені технічними засобами на 149 %).

Якщо брати до уваги, що не в усіх судах області є достатня кількість залів судових засідань та судді змушені здійснювати розгляд судових справ у кабінетах,  то є потреба у доукомплектуванні 220 технічних засобів фіксування судового процесу кульковими камерами у кількості 880 штук та телевізійними приймачами в кількості 440 штук.

Для здійснення повного фіксування судового засідання та процесуальних дій в січні 2019 року територіальним управлінням придбані веб-камери для залів судових засідань в яких не встановлені системи відеоконференцзвʼязку, наявність телевізійних приймачів для повного фіксування не потрібна, а тому територіальне управління, в зв’язку з відсутністю достатнього фінансування в 2020 році, не вважає доцільним здійснювати закупівлю телевізійних приймачів та кулькових камер для комплектів фіксування судового засідання в режимі звуко-запису, відео-запису, та відеоконференцзвʼязку. Питання щодо придбання для судів області телевізійних приймачів та кулькових камер буде вирішуватись територіальним управлінням після закриття більш нагальних питань, а саме: виплати заробітної плати, сплати комунальних послуг, придбання маркованої продукції, паперу, тощо.

Суди фінансуються на підставі кошторисів і помісячних розписів видатків в межах річної суми видатків, передбачених Державним бюджетом України на поточний фінансовий рік, у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України.

Так, на 2020 рік, згідно розподілу видатків Державного бюджету України на 2020 рік на здійснення правосуддя в розрізі окружних судів (Додаток № 7 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік») для місцевих загальних судів Дніпропетровської області за спеціальним фондом видатки розвитку не передбачені. Тому, закупівля систем відеоконференцзвʼязку та забезпечення фіксації судового процесу в режимі відео і звукозапису для судів області в 2020 році не передбачена.

Відповідно інформації щодо проведених судових засідань в режимі відеоконференцзвʼязку, яку суди надають на адресу територіального управління кожного місяця, станом на 1 число, то з 01 січня по 30 квітня 2020 року місцевими загальними судами області проведено 2 723 сеанси відеоконференцзвʼязку.

Отже, в приміщеннях судів області облаштовано 236 зали судових засідань для розгляду цивільних та кримінальних справ. З урахування кількості систем відеоконференцзвʼязку які знаходяться на балансі судів, то приблизно на 1 системі в місяць проводиться 5 сеансів (треба взяти до уваги, що в місяці приблизно 22 робочих дні).

На сьогодні, державні установи України переходять на зручний сервіс EasyCon. Всі установи пенітенціарної служби в своїй роботі використовують сервіс EasyCon, а тому, з метою недопущення затягування розгляду справ, територіальне управління наполегливо рекомендує використовувати в роботі суду сервіс EasyCon.

За посиланням https://vkz.court.gov.ua/site/manual можна знайти:

Інструкцію користувача Системи відеоконференц-прийому "EasyCon"

Інструкцію участі в судовому засіданні

Презентацію участі в судовому засіданні

Відео інструкцію участі в судовому засіданні

Інструкцію секретаря судового засідання

Відео інструкцію секретаря судового засідання

Наказ ДСАУ № 196 від 23.04.20 Про внесення змін до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзвʼязку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду

У разі, виникнення будь-яких питань чи пропозицій щодо роботи сервісу EasyCon пропонуємо звертатись на адресу inbox@vkz.court.gov.ua з направленням звернення в копії на адресу admin@dp.court.gov.ua.

В подальшому, територіальне управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області, при належному фінансуванні, планує здійснити закупівлю обладнання для доукомплектації 220 технічних засобів фіксування судового процесу кульковими камерами у кількості 880 штук та телевізійними приймачами в кількості 440 штук.