Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
20 лютого 2020 року в приміщенні Дніпропетровського державного університету внцутрішніх справ проведено круглий стіл «Функціонування Служби судової охорони в стемі правосуддя України» за участю проректора Національної школи суддів України Володимира Мазурка, начальника територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області, суддів, судових розпорядників Дніпропетровської області та управлінського складу Ганни Ігнатьєвої, територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області. Також присутніми були начальники інших територіальних управлінь Служби судової охорони, зокрема, Луганської та Сумської областей і представник Служби судової охорони Полтавської області.
Круглий стіл почався із вступної промови проректора Національної школи суддів України, заслуженого юриста України Володимира Мазурка про Службу судової охорони, як органу для забезпечення охорони та підтримання громадського порядку у судах.
Метою круглого столу було дослідити функціонування в системі правосуддя України Служби судової обхорони як державного органу для забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах та обговорити шляхи взаємодії суддів, працівників апаратів суді, Державної судової адміністрації України, інших органів і установ системи правосуддя України зі Службою судової охорони.
Начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області Ганна Ігнатьєва розповіла присутнім про реальний стан приміщень місцевих загальних судів Дніпропетровської області.
З 2019 року територіальним управлінням розпочато спільну роботу зі Службою судової охорони, проводяться комісійні обстеження судів м. Дніпропетровська та області. ССО прийнято під охорону 3 суди, а саме: Бабушкінський, Амур – Нижньодніпровський та Самарський районні суди м. Дніпропетровська.
Починаючи з 2016 року, територіальним управлінням проведені капітальні ремонтні роботи адміністративних будівель судів з врахуванням вимог до безпеки та охорони приміщень.
З 2016 року управлінням проводиться робота щодо забезпечення судів Дніпропетровської області технічними засобами безпеки, а саме: охоронною сигналізацією (45), пожежною сигналізацією (27), встановлення в судах області систем відеоспостереження (36).
Для здійснення належної охорони та несення служби в судах ССО, проведено роботу з облаштування 5 пунктів, а саме: металодетектори, турнікети, бар’єри; ручних металодетектори; камери схову для речей відвідувачів; системи мовного оповіщення людей при пожежі, системи автоматичного пожежогасіння в серверних та виділення приміщень для охорони ССО.
Розпочата робота по встановленню тривожних кнопок в кабінетах суддів та залах судових засідань з виводом на пост охорони ССО в суді та ПЦО, яка буде завершена у 2020 році.
32 суди забезпечені стаціонарними металодетекторами, 20 судів облаштовані пунктами пропуску громадян до приміщень судів та усі 46 судів області забезпечені ручними металодетекторами.
Для здійснення належної охорони та несення служби в судах ССО, територіальним управлінням в 2019 році проведено роботу з облаштування в судах металодетекторів, турнікетів, бар’єрів; ручних металодетекторів (147шт); камер схову для речей відвідувачів (33); систем мовного оповіщення людей при пожежі (2), систем автоматичного пожежогасіння в серверних (14) та виділенні приміщеня для охорони ССО.
Забезпечення безпеки суддів та працівників судів під час виконання судом функцій по відправленню правосуддя, підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду здійснюється Службою судової охорони – в 3 судах, підрозділами Національної поліції – в 20 судах, цивільними охоронними структурами (сторожами) – в 19 судах та встановлена охоронна сигналізація ПЦО – в 50 приміщеннях судів.
Круглий стіл пройшов досить результативно, адже присутні обговорили порядок пропускного режиму у судах і дійшли згоди щодо важливості підтримання громадського порядку у залі судових засідань.
З метою покращення безпечного середовища у приміщеннях судів на круглому столі було визначено стратегію співпраці між Територіальними управліннями Служби судової охорони та установами судової гілки влади.
Так, для 100% забезпечення безпеки працівників суду, охорони приміщень судів та покращення їх технічного укріплення необхідно встановити:
- відеоспостереження в 18 будівлях (приміщеннях) судів області та по периметру прилеглої території;
- придбання стаціонарних металодетекторів та турникетів для влаштування пунктів пропуску в 22 судах області;
- охоронну сигналізацію в 13 судах області в цілому (зали судового засідання, коридори, кабінети суддів, канцелярії, архіви, та т.і.);
- встановити в 27 судах грат на вікнах;
- встановити в 37 судах тривожні кнопки в кабінетах суддів з виводом на пост охорони суду та пульт централізованої охорони;
- встановити в 19 судах пожежну сигналізацію, системи оповіщення людей про пожежу та системи автоматичного газового пожежогасіння;
- встановити пункти пропуску в 26 судах.
Всього для приведення приміщень судів Дніпропетровської області до вимог Служби судової охорони, а саме: створення умов для охорони приміщень судів, підтримання громадського порядку, забезпечення безпеки суддів та працівників суду – в частині забезпечення технічного укріплення приміщень судів, потребує виділення коштів у розмірі 34 000 000,00 грн., які ми сподіваємося отримати в 2020 – 2021 роках.