flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Складання наказів, зокрема, наказів щодо надання відпусток суддям, роботи у вихідні та святкові дні

Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України  в Дніпропетровській області  проведено моніторинг наказів, виданих  місцевими загальними судами області. Оброблена інформація свідчить про недбальство при складанні наказів, зокрема, наказів щодо надання відпусток суддям, роботи у вихідні та святкові дні.             

Управлінська діяльність будь-якого підприємства, установи чи організації здійснюється шляхом видання розпорядчих документів – наказів та розпоряджень. Саме в цих документах відображається та обліковується адміністративно-господарська діяльність. Від того, наскільки юридично правильно буде складено та оформлено наказ, багато в чому залежить своєчасність виконання управлінського рішення. Наказ не має юридичної сили та підлягає скасуванню, якщо він виданий із порушеннями встановлених правил.

Констатуюча частина наказу є введенням у сутність питання, що розглядається. Вона має на меті пояснити, чим спричинена необхідність видання наказу (розпорядження). В констатуючій частині вказується нормативно-правовий акт, на виконання якого або відповідно до якого видається цей наказ.

Констатуюча частина наказу про надання відпустки судді повинна містити посилання на: ст. ст. 74, 79 КЗпП України, ст. ст. 6, 10 Закону України «Про відпустки», ст. 130 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»  – у разі надання щорічної основної відпустки; ст. 76 КЗпП України та ст. 130 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»    - у разі надання щорічної додаткової відпустки.

Констатуюча частина наказів, які підписує голова суду, в обов’язковому порядку повинна містити посилання на ст. 24 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Надання соціальних відпусток регулюється розділом IV Закону України «Про відпустки», тому при наданні соціальних відпусток зазначення у констатуючий часті наказу відповідної статті Закону є обов’язковим.

При наданні частини щорічної відпустки (будь-якої тривалості) обов’язковим є посилання на ст. 12  Закону України «Про відпустки».