flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Узагальнення обліково-статистичної роботи територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області за 2012 рік

 УЗАГАЛЬНЕННЯ ОБЛІКОВО-СТАТИСТИЧНОЇ РОБОТИ

ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СУДОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ УКРАЇНИ В ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 2012 РІК

Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області здійснено комплекс заходів щодо організаційного забезпечення діяльності судів з реалізації основних завдань облікової роботи: забезпечення достовірності, об’єктивності, оперативності, стабільності та цілісності інформації про роботу місцевих загальних судів з розгляду судових справ.

Згідно з інформацією, наданою судами, облікова робота в цілому ведеться відповідно до діючих нормативно-правових актів, які регулюють питання діловодства та судової статистики.

З метою усунення недоліків в організації облікової роботи і, зокрема, причин та умов їх виникнення територіальним управлінням проводилися заходи з підвищення та вдосконалення рівня облікової роботи та діловодства в загальних місцевих судах області.

На виконання плану роботи протягом 2012 року спеціалістами територіального управління здійснено перевірки стану організації ведення діловодства та судової статистики у 18 загальних місцевих судах Дніпропетровської області.

Так, проведено вивчення та надано організаційну допомогу Амур-Нижньодніпровському, Індустріальному, Кіровському, Ленінському районним судам м. Дніпропетровська, Саксаганському, Інгулецькому, Центрально-Міському районним судам м. Кривого Рогу, Баглійському та Заводському районним судам м. Дніпродзержинська, Синельниківському міськрайоному суду, Орджонікідзевському та Першотравенському міським судам, Широківському, Криворізькому, Межівському, Покровському, Царичанському  районним судам.

Контрольне вивчення було проведено у Жовтневому та Саксаганському районних судах м. Кривого Рогу.

За результатами проведених перевірок роботи судів спеціалістами територіального управління складаються довідки, які надсилаються до відома голів судів, проводяться оперативні наради в судах та територіальному управлінні. Про проведені заходи з усунення виявлених під час вивчення роботи судів недоліків, суди звітують до територіального управління.

При проведенні вивчення роботи в судах виявлено ряд проблем з ведення первинного обліку судових справ та матеріалів у тому числі за допомогою програмних засобів КП «Д-3».

Із запровадженням КП «Д-3» стало значно менше справ, зареєстрованих із порушенням термінів реєстрації, але у судах, особливо з великим навантаженням у облікових картках виникають проблеми при наповненні бази такі як неповнота та несвоєчасність заповнення карток, у окремих випадках виявлено недостовірність внесених показників. Облікові картки та реєстраційні журнали ведуться у електронному вигляді.

Оскільки в судах недостатня кількість комп’ютерної техніки придатної для використання під КП Д-3 то в окремих судах не встановлено програму на комп’ютерну техніку суддів, помічників суддів та секретарів судового засідання. У зв’язку з цим виникає проблема несвоєчасного  виконання положень п.13.4 Інструкції з діловодства котрим встановлено, що секретар судового засідання після здійснення необхідних дій щодо оформлення завершеної розглядом справи (не пізніше наступного дня після виготовлення протоколу судового засідання, у разі його ведення) передає справу на зберігання в канцелярію суду. Найбільш гостро зазначена проблема стоїть у місцевих судах області (Новомосковському міськрайонному суді, Апостолівському районному суді) котрі розташовані у декількох приміщеннях не поєднаних з технічних проблем мереживною сіткою. Така ситуація призводить до неможливості своєчасно заповнювати облікові картки та унеможливлює складання повних та достовірних звітів про роботу суду з розгляду справ та матеріалів.

Також багато проблем по якісному заповненню облікових карток виникає у зв’язку з тим, що не всі судді використовують автоматизовані шаблони які переносять дані з процесуального документу у облікові картки та реєстраційні журнали.

Результатом допущених порушень є помилки та перекручення показників при  складанні звітів.

Актуальною залишається у судах потреба як збільшення штатних одиниць працівників апарату суду, особливо працівників канцелярії судів, на яких приходиться значний обсяг роботи по реєстрації, первинному обліку та звернення до виконання судових рішень так і забезпечення підключеними до мережі робочими місцями вже працюючих працівників апарату судів та помічників суддів.

За фактами виявлених недоліків під час проведення вивчень стану роботи судів з питань ведення судового діловодства та судової статистики надано практичну та методичну допомогу працівникам апарату судів, а саме: проведені навчання з наданням роз’яснень по проблемним моментам реєстрації, первинного обліку судових справ і матеріалів та результатів їх розгляду.

Територіальним управлінням надається практична допомога працівникам судів з питань ведення первинного обліку та складання звітів а саме: надаються роз’яснення  з користування програмно-технологічними засобами ведення первинного обліку та звітності; також проводяться заходи по забезпеченню своєчасності подання та достовірності звітності про роботу судів області, надаються роз’яснення та рекомендації з питань, що виникають в поточній роботі судів області.

Територіальним управлінням у 2012 році проведено 4 комплексні оперативні наради з керівниками апарату суду у тому числі і з питань організації ведення діловодства та судової статистики в судах області.

У більшості місцевих загальних судів Дніпропетровської області раз на місяць, в інших раз на квартал керівником апарату суду проводиться перевірка роботи канцелярії суду щодо якості первинної реєстрації та обліку судових справ та матеріалів, роботи секретарів судового засідання та помічників суддів на предмет достовірності заповнення журналів розгляду судових справ та матеріалів, своєчасності оформлення та здачі справ до канцелярії суду після їх розгляду по суті.

В судах проводяться як планові, так і позапланові наради, семінари та навчання де обговорюються та вивчаються інструкції та методичні рекомендації з питань ведення судового діловодства і судової статистики, норми діючого законодавства та зміни в них, на яких працівники апарату суду мають можливість задати питання колегам та поділитися досвідом,  що сприяє підвищенню кваліфікації та професійному росту працівників апарату суду.

Також спеціалістами територіального управління протягом 2012 року прочитано ряд лекцій з питань ведення діловодства та судової статистики за програмою  навчань працівників апарату суду у регіональному відділенні Національної школи суддів України.

Одним із етапів роботи є організація та проведення аналітичної роботи судами області та узагальнення цієї інформації територіальним управлінням. Спеціалістами управління вирішується питання щодо удосконалення в судах області аналітичної роботи. Аналітична робота в судах проводиться на підставі плану роботи суду, доручень голови суду та завдань територіального управління.

Працівниками відповідальними за ведення судової статистики територіального управління проведено ряд узагальнень практики роботи судів області, а саме: «Аналіз фактичного навантаження на суддів загальних місцевих судів», «Узагальнення стану обліково-статистичної роботи в територіальному управлінні ДСА України в Дніпропетровській області», «Узагальнення стану складання та подання місцевими загальними судами Дніпропетровської області звітів про розгляд справ», «Узагальнення стану  здійснення правосуддя місцевими загальними судами Дніпропетровської області» за 2011 рік та перше півріччя 2012 року. Всі узагальнення доведені до відома судів області.

На підставі викладеного вважаємо за необхідне.

Спеціалістам територіального управління відповідальним за організацію діяльності судів та ведення судової статистики:

1.                    Вжити додаткових заходів щодо підвищення кваліфікації як спеціалістів з судової статистики територіального управління, так і працівників апарату  судів,  які  займаються  первинним  обліком  і  звітністю.

2.                    Вжити заходів щодо методичного забезпечення діяльності судів, надання практичної допомоги з питань організації облікової роботи, первинного обліку судових справ та матеріалів, які надійшли до суду, та інших питань, що стосуються судової статистики.

3.                    Посилити контроль за веденням облікової роботи в загальних місцевих судах, приділяючи особливу увагу первинній реєстрації та обліку судових справ і матеріалів, які надійшли до суду.

4.                    Після кожного звітного періоду аналізувати стан облікової роботи в місцевих загальних судах.

5.                    Це узагальнення надіслати місцевим загальним судам Дніпропетровської області для обговорення та внесення пропозицій, щодо поліпшення організації діяльності судів з реалізації основних завдань обліково-статистичної роботи.

Рекомендувати головам місцевих загальних судів вживати заходів дисциплінарного впливу до працівників, на яких покладено обов’язки по первинному обліку справ і матеріалів та складанню звітності в судах винних у порушенні вимог, що пред’являються до ведення обліково-статистичної  роботи.